Cem Esen

Cem Esen…
Piyanoya Çukurova Konservatuvarı’nda G. Can Çoker ile başladı, ardından Mimar Sinan’da Prof. Metin Ülkü ile eğitimine devam etti, şimdi Hannover Hochschule für Musik, Theatre und Medien okulunda Prof. Roland Krüger’in Master öğrencisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
2012 yılında İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği konsere davet edilerek Gülsin Onay ile 2 piyano konser verdi. Aynı yıl 13. Antalya Piyano Festivali’ne davet edilerek konser verdi. 2018 yılında 19. Antalya Piyano Festivali’ne davet edildi ve solo resital verdi. Bu konserde Gürer Aykal’ın ricası üzerine bestelediği birinci piyano sonatının ilk seslendirilişini gerçekleştirdi. Aynı yıl Sofya Müzik Festivali’nde resital verdi. Resitali ulusal radyoda yayınlandı. 2022 yılında 20. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivalin’de keman sanatçısı Elvin Hoxha Ganiyev ile birlikte resital gerçekleştirdiler. Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Estonian National Symphony Orchestra, Filharmonia Dolnośląska, Samsun Devlet Opera ve Balesi ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile konserler verdi. 2020 yılında T.O.Y.P. (Ten Outstanding Young People) tarafından “Kültürel Başarı” dalında birincilik ödülüne layık görüldü. 2010-2015 yılları arasında katıldığı Ulusal ve Uluslararası piyano yarışmalarından 11 ödül kazandı. 2019-2022 yılları arasında 6 albüm ve 3 tekli çıkardı. Piyano kariyerinin yanında aynı zamanda bestecilik de yapan Esen, 37 Opus numarası altında 100’den fazla eser besteleyip yayınladı.
Katıldığı ustalık sınıflarında, Stephen Kovacevich, Johan Schmidt, Diana Anderson, Peter Florian, Junn Kanno, Fazıl Say, Gülsin Onay, Andrea Luccessini, Emre Şen ve Ludmil Angelov ile çalışmıştır.