Ezgi Kelleözü

Çalışmalarına 1999 yılında Adana’da, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda başlayan Ezgi Kelleözü, lise ve üniversite öğrenimini Can Çoker ile tamamladı. Eğitimi süresince Martin Berkofsky, Ilya Itin, Kemal Gekic, Francesco Libetta , Peter Florian, Gülsin Onay ve Pierre Reach gibi piyanistlerle çalışma fırsatı buldu.

     Öğrenci değişim programı ile İspanya’da Real Conservatorio Superior de Música Victoria Eugénia de Granada’da bir yıl boyunca öğrenimine devam ederken bu süre zarfında çeşitli oda müziği konserleri ve şehrin bahar festivalinde dinletiler vermiştir.

      Litvanya’da düzenlenen Mustufe Uluslararası Oda Müziği Festivali’ne seçilerek festival kapsamında Litvanya’nın çeşitli şehirlerinde, İspanya’da Granada, Bilbao ve Barselona ile, ülkemizde pek çok solo ve oda müziği topluluklarıyla konserler verdi.

      Yüksek lisans eğitimini Barselona’daki Katalonya Yüksek Müzik Okulu’nda (ESMUC, Escola Superior de Música de Catalunya) Rus piyanist ve eğitimci Vladislav Bronevetzky ile tamamlayan müzisyen, öğrenimi süresince Esmuc orkestrası ile solist olarak konser verdi.

Gerçekleştirmiş olduğu Türk bestecilerinin eserlerinden oluşan konserler ve “Türkiye’de Klâsik Batı Müziğinin Gelişimi” konulu konferans üzerine, Esmuc’ta “Dünya Müzikleri” dersinde misafir öğretmen olarak bir ders vermek üzere davet edildi.

     Universidad Autónoma de Barcelona’da doktora eğitimine devam eden müzisyen aynı zamanda piyano eğitmenliği yapmaktadır.