Raquel Pinillos Rivera

1993 yılında İspanya’nın Córdoba şehrinde doğan Raquel Pinillos Rivera, 6 yaşında flüt çalışmalarına başladı ve kısa zaman içinde hem solo hem de orkestra müzisyeni olarak İspanya’da ve yurt dışında konserler vermeye başladı.
Kazandığı ödüller arasında “Certamen Muñoz Molleda” yarışmasının 6. ve 7. edisyonunda elde ettiği ikincilik ve genç yetenekler için verilen bir özel ödül ve 2009 yılında “Concurso Nacional Andalucía Flauta”da aldığı birincilik ödülü vardır.
2015 yılında Aragón Müzik Üniversitesi’nde lisans bölümünü Prof. André Cebrián’ın sınıfında bitiren sanatçı, daha sonra yüksek lisans ve sanatta yeterlik bölümlerini Leipzig’teki Hochschule für Musik und Theater’da Prof. Irmela Boßler‘in sınıfında başarıyla tamamlamıştır. Burada tanıştığı piyanist Anıl Büyükikiz ile kurdukları Duo İlios ile konserlerine aktif bir şekilde devam etmektedirler.
2018 yılından beri profesyonel orkestralar ile çalışan müzisyen ilk önce “Mitteldeutsche Kammerphilharmonie”de stajyer olarak çalışmış, kısa bir süre sonra “Vogtland Philharmonie Greiz/Reichenbach”da ikinci flüt ve pikolo pozisyonlarında çalışmalarını sürdürmüştür. Bunun yanında Almanya, İspanya ve Birleşik Krallık’taki birçok orkestrada takviye olarak çalışma şansı bulmuştur.
Kariyerini Baden-Württemberg‘deki Eyalet Polis Orkestrası’nın Flüt/Pikolo pozisyonlarında çalışarak devam ettirmektedir.